اخبار

دکتر منصوری معاون توسعه کارآفرینی وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی در بازدید ازپروژه های طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی عشایری

فارس در بررسی طرح های اشتغالزایی جز استانهای برتر کشور است.
دکتر منصوری معاون توسعه کارآفرینی وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی در بازدید ازپروژه های طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی عشایری

 فارس در بررسی طرح های اشتغالزایی جز استانهای برتر کشور است.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: پرداخت وام به تولیدکننده بدون مداخلات توسعه‌ای هنر نیست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان فارس عیسی منصوری امروز در نشست تخصصی کارگروه اشتغال استان فارس اظهار داشت: پرداخت وام به مردم در هیچ کجای دنیا موجب اشتغال‌زایی نشده و چنین پرداخت‌هایی بدون مداخلات توسعه‌ای هنر نیست.وی افزود: استان فارس در بحث نظارت در نحوه چگونگی توزیع بهینه وام ها سرآمد است.وی با بیان اینکه در مورد فضای کسب‌وکار نباید کلی‌گویی کرد، افزود: باید در تمام عرصه‌های اشتغال اعم از کشاورزی، صنعت و گردشگری به‌صورت تخصصی مسائل را بررسی کنیم، وگرنه به نتیجه نخواهیم رسید.

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزیر کار، رفاه و تأمین اجتماعی همچنین گفت: اولویت در طرح‌های اشتغال‌زایی با بنگاه‌های موجود است، چراکه بازدهی بیشتری دارد و ما به بانک‌ها ابلاغ کردیم که طرح‌های در صف وام ا متوقف نکنند. منصوری با تأکید بر بررسی سریع طرح‌های اشتغال‌زایی خاطرنشان کرد: مسؤولان دستگاه‌ها باری‌به‌هرجهت مردم را رها نکنند و تکلیف طرح‌ها را هرچه سریع‌تر معین کرده و به بانک‌ها برای پرداخت وام معرفی کنند. وی دقت نظر در بررسی طرح‌های اشتغال‌زایی در فارس را مناسب ارزیابی کرد و گفت: یکی از برنامه‌های مهم ما کنترل طرح‌ها و عدم ایجاد انحراف در پرداخت وام است که به همین منظور سیستمی در حال طراحی است که حتی بر کار وزارتخانه نیز نظارت خواهد کرد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در این جلسه گفت: ۶۰ درصد از علت مهاجرت روستاییان، نبود اشتغال و درآمد مناسب است و از هر خانوار روستایی دو تحصیل کرده دانشگاهی و آماده ورود به بازار کار وجود دارد. رضوی اظهارداشت: متاسفانه در چند سال گذشته تبعیض بین روستاییان و شهرنشینان وجود داشته که این امر باعث مهاجرت آنان به شهر‌ها شده است. وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری از برنامه‌های مهم امسال دولت است، افزود: افزایش درآمد و تامین نیاز خانوار‌های روستایی در اولویت است. معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به پرداخت تسهیلات کم بهره برای ایجاد اشتغال پایدار در روستا‌ها اشاره کرد و گفت: سهم استان فارس از این تسهیلات بیش از ۵۱۶ میلیارد تومان است که بخش زیادی از آن تامین اعتبار شده است.

رضوی گفت: این تسهیلات در روستا‌ها با بازپرداخت شش درصد و در روستا‌های مرزی کشور با بازپرداخت چهاردرصد است.

تبادار استاندار فارس هم در این جلسه گفت: دولت باید زمینه تسهیلات و پرداخت آن‌ها را سرعت ببخشد، زیرا که در حال حاضر بخش کشاورزی ما که عمدتا در روستا‌ها فعال است بیش از ۱۰ درصد از تولیدات کشور را به خود اختصاص داده است. وی افزود: اشتغال در استان فارس ۵۰ درصد در بخش خدمات، ۳۰ درصد در بخش صنعت و ۲۰ درصد در حوزه کشاورزی است که باید در حوزه کشاورزی که عمده فعالیت روستاییان است نگاه ویژه‌ای شود. استاندار تصریح کرد: تمامی اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی روستاییان تا پایان تیرماه براساس مصوبه دولت، نهایی و برای اجرا به بانک‌ها ابلاغ می‌شود. تبادار افزود: بانک‌ها موظف شده اند که از ضمانت‌های روستایی برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستاییان استفاده کنند.

تصویب 843 میلیارد تومان اعتبار اشتغالزایی روستایی در فارس

سهراب مختاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس اعلام کرد:  از تصویب 1431 طرح اشتغال روستایی و 326 طرح اشتغال فراگیر خبر داد. مختاری در کارگروه اشتغال فارس بیان داشت: در فارس 1431 طرح اشتغال روستایی به مبلغ 532 میلیارد تومان و اشتغالزایی 6 هزار و 625 نفر و 326 طرح اشتغال فراگیر به مبلغ 311 میلیارد تومان و اشتغالزایی 3783 نفر به تصویب رسیده است. وی با بیان اینکه در رسیدگی به این طرح ها سرعت و دقت توام با یکدیگر مد نظر قرار دارد اضافه کرد: از 18 فروردین ماه تاکنون 401 طرح اشتغال روستایی به ارزش 66 میلیارد تومان و 22 طرح در حوزه اشتغال فراگیر به تصویب رسیده است.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۳۲

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید