اخبار

باشگاه کارآفرینان نوجوان در شهرمقدس مشهد آغاز به کار نمود

باشگاه کارآفرینان نوجوان در شهرمقدس مشهد آغاز به کار نمود
باشگاه کارآفرینان نوجوان با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی(دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی،  سازمان آموزش فنی و حرفه ای، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی، موسسه کار و تامین اجتماعی)، اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی و مرکز رشد کارآفرینی آموزش و پرورش مشهد(مرکاپ) راه اندازی شد.

هدف از راه اندازی این باشگاه که بر اساس الگوی آموزشی موسسه توسعه کارآفرینی هند، طراحی و بومی سازی شده، توانمندسازی و مهارت افزایی دانش آموزان دختر و پسر در دو رده سنی 12 تا 15 و 15 تا 18 سال دانست.

دکتر رحیم سرهنگی(مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون ،کارورفاه اجتماعی) اعلام نمود: در این باشگاه به تقویت نگرش کارآفرینانه، افزایش خلاقیت، نوآوری، اعتماد به نفس و ... در طی یک دوره 2 ساله صورت می پذیرد که این 6 روز آغاز فرایند مذکور است. 

مراسم افتتاحیه این باشگاه دیروز شنبه ششم مردادماه 97 که مصادف با روز مهارت و کارآفرینی است در شهر مقدس مشهد و در جوار بارگاه امام رضا (ع) برگزار شد. در این مراسم نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس آقای دکتر رستمی، آقای دکتر سرهنگی(مدیرکل تعاون، کارورفاه اجتماعی)،آقای سنجری(مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی)، دکتر خدابنده نیز حضور داشتند که با ایراد سخنانی به تبیین اهداف و ضرورت برگزاری این باشگاه پرداختند.
 باشگاه کارآفرینان نوجوان به عنوان یک طرح ملی به صورت پایلوت از تاریخ 6 تا 11 مرداد ماه در شهر مشهد فعالیت می کند و با توجه به برنامه ریزی ها پیش بینی می شود که تا پایان سال در 15 استان دیگر کشور نیز  راه اندازی شود.
 
۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۲

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید