اخبار

مرکز ملی پایش سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال کشور راه اندازی شد

مرکز ملی پایش سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال کشور راه اندازی شد
با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، مرکز ملی پایش سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال کشور زیرمجموعه دبیرخانه شورای عالی اشتغال در این وزارتخانه افتتاح شد.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت: پس از افتتاح مرکز اورژانس کسب و کار در دانشگاه علم و فرهنگ، در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، مرکز پایش سیاست ها و برنامه های اشتغال کشور افتتاح شد که تمام سیاست های اشتغال زایی کشور را رصد و نقایص را رفع می‌کند و این مجموعه نیز باید با مرکز اورژانس در ارتباط باشد.

وی با تاکید بر این که بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی مانند یک موجود زنده هستند که اگر مراقبت نشوند از بین می‌روند، اظهار کرد: ریزش و رویش در بنگاه‌های تولیدی یک امر طبیعی است که باید روند فعالیت تولیدی در بنگاه‌ها مرتب رصد شود تا فعالیت بنگاه‌ها ادامه پیدا کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این که طی 8 دهه گذشته 10 هزار واحد تولیدی در کشور از بین رفته و تعطیل شده اند که فقط نامی از آنها باقی مانده است، بیان کرد: بالغ بر 50 هزار میلیارد تومان سرمایه کشور در این بنگاه‌ها معطل مانده است که البته طبق اعلام مراجع ذیربط سالانه تعدادی از بنگاه‌های تعطیل شده به مدار تولید برمی‌گردند و دوباره احیا می‌شوند.

وی گفت: با راه‌اندازی مرکز پایش سیاست‌های اشتغال در سطح کلان رصد و با افتتاح اورژانس کسب و کار حفاظت از مشاغل صورت می گیرد.

پایش، ارزیابی و نظارت بر کلیه دستگاه های اجرایی فعال در حوزه اشتغال، ایجاد رویکرد نتیجه محور در حوزه برنامه ریزی اشتغال، تغییر رویکرد بودجه محور به دستاورد محور بودن برنامه های اشتغال، پایش ارزیابی و نظارت بر عملکرد اشتغالی استان ها، تهیه برنامه های اختصاصی برای هر استان یا شهرستان بر اساس محیط کسب و کار اختصاصی و افزایش بهره وری و اثربخشی برنامه و سیاستها در سطح استانی و شهرستانی در حوزه اشتغال از جمله اهداف مرکز ملی پایش سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال کشور است.

مرکز ملی پایش سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال کشور راه اندازی شد 3 هدایت صحیح منابع تخصیص یافته در حوزه اشتغال، آینده نگری و آینده نگاری در حوزه بازار کار در کشور، سیاست گذاری های  متناسب با حوزه اشتغال، هدایت صحیح منابع تخصیص یافته در حوزه اشتغال، بهبود شاخص های کلان بازار کار و کاهش مخاطرات کسب و کار و افزایش طول عمر بنگاه ها از جمله نتایج و دستاوردهای پیش بینی شده در این مرکز است

  مرکز ملی پایش سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال کشور راه اندازی شد 2

۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۶:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید