اخبار

دکتر منصوری در جلسه کارگروه اشتغال منطقه بادرود:

اشتغال باید به سمت اقتصاد دیجیتال سوق پیدا کند

اشتغال باید به سمت اقتصاد دیجیتال سوق پیدا کند
معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اقتصاد دیجیتال موضوع مغفول مانده کشور است، با توجه به تحصیلات جوانان باید به این حوزه توجه ویژه داشته باشیم.

دکتر منصوری در جلسه کارگروه اشتغال منطقه بادرود از استان صفهان اظهار کرد: سیاست وزارت کار و صندوق کارآفرینی حمایت از مشاغل خانگی و تولید و اشتغال است، ۵ هزار میلیارد تومان منابع یک درصد از تبصره ۱۸ کشاورزی اختصاص داده شده و می‌توانند از این اعتبار استفاده کنند.ایشان با اشاره به اینکه حلقه گمشده منطقه بادرود حوزه گردشگری است، افزود: حوزه گردشگری  به عنوان اولویت اول در منطقه مد نظر قرار گیرد تا بتوان محصولات کشاورزی و صنایع دستی که در این منطقه تولید می‌شود را در سایت‌های گردشگری برای گردشگران عرضه کرد. وی همچنین گفت:  باید طرح جذابیت گردشگری برای منطقه تعریف  کرد که منجر به تحول در منطقه شود و بتوانیم گردشگران را یک یا چند شب در منطقه نگه داریم و تسهیلات لازم را در اختیار آن‌ها قرار دهیم.  

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یک موضوع مغفول مانده توجه به اقتصاد دیجیتال است، در این راستا امروز به تدریج گام برداشته‌ایم و با توجه به تحصیلات جوانان در این حوزه می‌توانیم به این حوزه توجه ویژه داشته باشیم.

رحمت الله فیروزی‌پور نماینده مردم نطنز، بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه بررسی مشکلات اشتغال منطقه بیان کرد: با توجه به محدودیت‌های برداشت منابع آبی و محدودیت کشاورزی در حال حاضر  با مشکل بیکاری  در منظقه بادرود مواجه هستیم و در حوزه صنعت نیز دراین منطقه فرصت سرمایه‌گذاری وجود دارد که ازصندوق کارآفرینی امید انتظار حمایت همه جانبه را داریم.

وی با اشاره به اقدامات خوب انجام  شده  در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری با حمایت صندوق کارآفرینی امید  اظهار داشت: منطقه بادرود در حوزه گردشگری، کشاورزی، بوم‌گردی، مذهبی و صنایع تبدیلی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و  ظرفیت ریلی، آزادراه و همچنین جاده ترانزیت بندرعباس به تهران را دارد.

اصغر نوراله‌زاده مدیر صندوق کارآفرینی امید نیز در این جلسه با بیان اینکه مجموعه صندوق کارآفرینی امید برای توسعه کسب و کار منطقه­ای وایجاد اشتغال حمایت همه جانبه خود را اعلام می‌کند اظهار داشت:  اولویت‌های مجموعه در وزارت تعاون و صندوق کارآفرینی امید در بسته‌بندی مواد غذایی، فرآوری، گردشگری و اقامتگاه‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌هایی که دارای مجوز و توافقنامه باشد مورد حمایت مالی قرار خواهد گرفت و با توجه به بحران خشکسالی مجموعه‌ گلخانه‌های مورد حمایت که نیاز بخش کشاورزی هستند و ظرفیت اشتغال موجود را حفظ می‌کنند هم مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند.
۲ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید