اخبار

با حضور دکتر منصوری،معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،کار رو رفاه اجتماعی:

اولین مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی کشور در استان البرز افتتاح گردید.

اولین مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی کشور در استان البرز افتتاح گردید.
مرکز ساماندهی توسعه مشاغل خانگی البرز روز یکشنبه 11 مهر طی مراسم ویژه ای با حضور عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون ، کار رو رفاه اجتماعی و محمد صادق بیجندی معاون جهاد دانشگاهی کشور در کرج افتتاح گردید.

معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم با عنوان اینکه سهم اشتغال خانگی از کل اشتغال کشور حدود ۲.۶ درصد است، گفت: در شرایط اقتصادی و شیوع کرونا، استقبال از مشاغل خانگی بیشتر شده،بر همین اساس،مشاغل خانگی اولویت دولت سیزدهم است.

دکتر منصوری در مراسم گشایش مرکز ساماندهی مشاغل خانگی در استان البرز، اظهار کرد: یکی از مسایل اصلی مشاغل خانگی، اتصال و حضور در بازار است، بنابراین تولیدکنندگان خانگی باید فرصت بروز قابلیت های خود را داشته باشند. وی با بیان این که یکی از تعهدات شهرداری های کشور، تسهیل ایجاد بازار مشاغل خانگی است، افزود: نمایش و فروش محصولات تنها هدف ایجاد و راه اندازی مرکز ساماندهی مشاغل خانگی نیست بلکه انتظار می رود با شناسایی افراد فعال و اطمینان از قابلیت آنها، نیازهای آموزشی علاقه مندان در این حوزه ارزیابی و در نهایت با در اختیار گذاشتن مشاوره و آموزش، به بازار و عرضه محصولات متصل شوند.

منصوری تصریح کرد: این مجموعه بخشی از فرایند ملی است که در کشور برنامه ریزی شده و در گام نخست در تمام مراکز استان‌ها و در گام دوم در شهرستان‌ها نیز اجرا خواهد شد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن قدردانی از تلاش مدیران جهاد دانشگاهی، اضافه کرد: در اولین فرصت، ستاد ملی مشاغل خانگی تشکیل می شود و برنامه های اجرایی با الگوی ایجاد مراکز ساماندهی مشاغل خانگی با قوت در تمام استان‌های کشور ادامه پیدا می کند. وی اذعان داشت: امسال بعد از سال‌ها محدودیت، اعتبار تسهیلات مشاغل خانگی از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافت که امیدوارم بانک‌ها همکاری لازم را داشته باشند و فعالان مشاغل خانگی از این فرصت استفاده کنند. 

منصوری در مورد مهمترین اهداف و برنامه های حوزه اشتغال گفت: در گام نخست درصدد ایجاد هماهنگی سیاست‌ها و برنامه‌های تمام نهادهای فعال حوزه اشتغال هستیم چراکه انسجام بین آنها لازم است اما متاسفانه در حال حاضر این نهادها همچون کمیته امداد، بهزیستی و نهادهای غیر دولتی به صورت مجزا فعالیت دارند. معاون وزیر کار در خصوص وضعیت بیمه وحمایت های دولت برای مشاغل خانگی گفت: ما ترغیب می کنیم کسانی که در مشاغل خانگی هستند بیمه شوند و وقتی که بیمه می شوند، برای کارفرمایان آنها یا واحدهای پیشران مزیت هایی را ایجاد می کنیم و در این صورت از حمایت دولت در خصوص پرداخت بخشی از سهم بیمه و یارانه دستمزد، برخوردار خواهند شد.

عیسی منصوری در ادامه این مراسم افتتاح، از غرفه های نمایشگاهی مرکز ساماندهی مشاغل خانگی البرز بازدید کرد.

۱۲ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید