اخبار

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی:

اجرای طرح های اشتغال روستایی سرعت می گیرد

اجرای طرح های اشتغال روستایی سرعت می گیرد

 نشست هم اندیشی «تسریع در اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری»، با حضور دکتر عبدالملکی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و اعضای کارگروه اشتغال روستایی برگزار شد.

 وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این نشست گفت: در الگوهای جدید ایجاد اشتغال، رویکردها متفاوت است و  نظام نظارت و کنترل طرح ها در حوزه مشاغل روستایی،نیزکارآمدتر خواهد بود .

حجت الله عبدالملکی افزود: بیش از  11 هزار میلیارد تومان منابع برای مرحله ششم با همکاری دستگاههای اجرایی عملیاتی خواهد شد که به این ترتیب اجرای طرح های اشتغال روستایی سرعت خواهد گرفت. وی تاکید کرد: همچنین  انتظار داریم بهره‌وری کار و کارآمدی در حوزه  اشتغال روستایی از این طریق نیز افزایش یابد.

محمودکریمی بیرانوند، سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال نیز در این نشست گفت : با اذن مقام معظم رهبری در سال ۹۶ به منظور کاهش نرخ بیکاری مناطق هدف و  کمتر برخوردار، مبلغ  یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی و معادل ریالی آن در اختیاراین کارگروه ملی با اعضای مشخص  قرار داده شد. وی تصریح کرد: در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، به دنبال  عارضه یابی در مسیر کارگروه ملی اشتغال روستایی و فرآیندهای آن هستیم.

کریمی بیرانوند توضیح داد: این کارگروه نیز مثل شورای عالی اشتغال، نیازمند همکاری و تعامل همه دستگاه ها است.

۸ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید