اخبار

دکتر منصوری : شیوه جدید "تامین مالی جمعی" در نظام تامین مالی فعالیت های کارآفرینانه وارد شد

دکتر منصوری : شیوه جدید "تامین مالی جمعی" در نظام تامین مالی فعالیت های کارآفرینانه وارد شد
شیوه نوین تامین مالی جمعی امروز با عقد تفاهم نامه مشترک بین وزارتخانه های اقتصاد و دارایی" ، " تعاون،کار ورفاه اجتماعی" و " ارتباطات و فنآوری اطلاعات" رسما در نظام تامین مالی کشور وارد شد.
 
دکتر منصوری "معاون توسعه کارافرینی و اشتغال" اعلام نمود:
  شیوه جدید " تامین مالی جمعی" در نظام تامین مالی فعالیتهای کارآفریتانه وارد شد

 دکترمنصوری

شیوه نوین  تامین مالی جمعی امروز با عقد تفاهم نامه مشترک بین وزارتخانه های اقتصاد و دارایی" ، " تعاون،کار ورفاه اجتماعی" و " ارتباطات و فنآوری اطلاعات" رسما در نظام تامین مالی کشور وارد شد.

 

در تامین مالی جمعی، گروه زیادی از مردم با مقادیر خُرد در ارائه منابع لازم برای فعالیتهای مختلف، از ایجاد کسب و کارهای کوچک روستایی، مشاغل خانگی یا کارآفرینی های فناورانه گرفته تا فعالیتهای انساندوستانه نظیر تحصیل کودکان کار، گروههای آسیب پذیر و حتی تامین مالی آرزوهای جوانان از جمله ادامه تحصیل و نظایر آن مشارکت می کنند. این گونه از تامین مالی بر بستر فضای اجتماعی و شبکه های اجتماعی با استفاده از سکوهای عاملین تامین مالی جمعی شکل گرفته و در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان بکار گرفته شده است.
در ایران، به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این موضوع در سال 1394 در دستور کار کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال قرار گرفت و طی سه سال با مشارکت تعداد زیادی از دستگاههای ذیربط و توجه به تجربیات دیگر کشورها؛ دستورالعمل آن تدوین شد.
روش تامین مالی جمعی به گونه های مختلف اهداء، پاداش، وام و مشارکت در سهام خصوصی قابل اجرا است، که به دلیلی اهمیت مشارکت در سهام خصوصی در تامین مالی فعالیتهای کارآفرینی، مقرر شد که عاملین تامین مالی جمعی با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار و تحت نظارت آن سازمان عمل نمایند. مطابق با دستورالعمل تهیه شده، عاملین فعلی شش ماه فرصت دارند تا اقدام به اخذ مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار نمایند.
۲۳ دی ۱۳۹۶ ۱۱:۴۴

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید